Logo I-light

Italská společnost Intereurope Light, patřící do skupiny Alcom Elettronica s.a.s., byla založena v roce 1969. Od svého založení si vytyčila cíl být jedním z předních výrobců osvětlení v Evropě. Zaměřila se také na investice do nových technologií, což se odrazilo především na kvalitě výrobků. Dnes prodává své výrobky Intereurope Light více než 4000 spokojeným zákazníkům ve 27 státech světa (13 evropských). V roce 2010 prodala více než 11 miliónů žárovek. Sortiment výrobků je velmi široký a zahrnuje mimo jiné energeticky úsporné žárovky, halogenové žárovky a LED technologie. Doplňkovým sortimentem jsou patice, redukce, zdroje a předřadníky.

Intereurope Light provozuje v Itálii vlastní laboratoř. Začátkem roku 2012 nakoupila nový spektrofotometr a fotogoniometr za více než 5 mil. Kč. Intereurope Light dbá především na kvalitu a s ní spojenou spokojenost zákazníků. Všechny výrobky jsou pečlivě testovány a kontrolovány. Průměrné procento rozbitých a vadných výrobků se pohybuje kolem 0,4%.

Společnost vlastní certifikace CE, RoHS a TUV. Vydává nemalé prostředky na soulad s měnící se evropskou legislativou. Předními odběrateli jsou společnosti z Německa, Francie, Velké Británie, Norska, Švédska, Itálie a Španělska.

Intereurope Light nezapomíná ani na svou prezentaci. Účastní se mnoha nejen evropských veletrhů.